Ocak
2015
dekorasyon

Ferahlık Minimalist Stille Evlerde

Kış aylarının yaratmış olduğu kasvetli atmosfer nedeniyle evlerde oluşan havayı değiştirmek, ferah ortamlar yaratmak tamamen sizin elinizde. Sadeliği ile dikkat çeken minimalist stil, evlere huzuru, sakinliği ve nefes alınabilecek bir ferahlığı getiriyor.

Açık tonların hakimiyet sürdürdüğü minimalist stile dışardan bakıldığında aslında çok fazla detay içermediği gibi bir algı oluşabilir. Ancak stili biraz yakından inceleyince küçük ayrıntıları fark edeceksiniz. Minimalist stilin izinde bir ev dekore etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç başlık var. Birkaç doğal renk, kaliteli mobilya ve aksesuarların dışında, minimalist tarzın temelinde temiz ve düzenli bir görünüm yatıyor.

Renkler ve zevkler kişiden kişiye göre farklılık gösterse de, bu stili uygulamak isteyenler mümkün oldukça sade tonları tercih etmeliler. Göz yormayan, sakinleştiren ve rahatlık hissi uyandıran renkler moda her ne olursa olsun bu stilde her daim revaçta.

Karakter Sahibi Mobilyalar

Stilin renklerdeki tutumu, mobilya seçiminde de kendini gösteriyor. Seçilen mobilyalar, belli karakteristik özelliklere sahip oluşuyla, hangi oda için tercih edilirse edilsin her zaman çağdaş tasarım görüntüsü veriyor. Fonksiyonelliğin her geçen gün daha da önem kazanmasıyla birlikte yatan ya da açılan koltuklar gitgide daha fazla rağbet görüyor. Özellikle salon ve oturma odalarının olmazsa olmazları arasında yer alan sehpalar zaman içinde şekil olarak değişim gösterse de zarif ve iyi bir tasarıma sahip olması evinizde yer açmanız için yeterli.

Az Eşya, Çok Huzur

Mümkün oldukça az eşya ile huzurlu bir ortam yaratmayı amaçlayan minimalist stil, aksesuar seçiminde de zarifliği elden bırakmıyor. Etrafı ıvır zıvırla doldurmaktan ziyade göze hoş gelebilecek, az sayıda aksesuar kullanmakta fayda var. Yastıkları, abajurları ya da resimleri kullanış biçiminiz evinizin tüm havasını değiştirebilir. İyi bir kompozisyon oluşturabilmek için kullanacağınız aksesuarları renklerine ya da ebatlarına göre gruplandırabilirsiniz.