Ocak
2016
renk

Kışın evinizi dekorasyonla ısıtın!

Sıcacık battaniyenize sarılarak ısınacağınız, yemek ziyafetlerinizi tatlandıracağınız, cam kenarından düşen kar tanelerinin toprağa karışmasını izleyeceğiniz o güzel anların simgesi olan kış mevsiminde, evinizde yapacağınız küçük değişikliklerle büyük etkiler yaratabilirsiniz. İşte mekanlarını canlandırmak ve daha konforlu hale getirmek isteyenlere evleri ısıtacak birkaç küçük öneri.Kış mevsimi, bütün güzellikleri ile etrafımızı yavaş yavaş sararken, bu güzelliği evimize de taşıyabilmek adına güzel fikirler düşünebiliriz.


Peki kış dekorasyonu ve püf noktaları nelerdir?1. İşe salon mobilyalarınızda ufak değişiklikler ile başlayabilirsiniz. Salon takımınızı kış için özel tasarlanmış kaşmir yumuşaklığında koltuk takımları ile şereflendirebilirsiniz. Ekonomik olarak zorlanmak istemiyorsanız, daha pratik ve aynı sıcaklığı alabilecek başka bir çözüm önerimiz daha var. Salonunuzun koltuklarına, polar örtüler alıp serebilirsiniz. Bir çok renk seçeneğine sahip bu örtüler bütçenizi zorlamadan salonunuza bir sıcaklık getirecektir.2- Kış mevsiminde kalın ve uzun perdeler kullanıp kışın soğuğunu engelleyebilir, evinizde sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.


3- Halıların da mevsimi var. Kışın sıcacık tutan, tüylü ve kalın halıları tercih edebilirsiniz.


4- Kış mevsiminde evinize sıcaklık verecek renkler, soğuğu bir nebze olsun alıp götürecektir. Bu mevsimde duvarlarınızda daha çok kırmızı, mor gibi sıcak renkleri kullanabilirsiniz.


5- Fenerlerin içine mum yerine size kışı hatırlatacak kardan adam, kar figürü gibi eşyaları yerleştirerek farklı bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.


6- Bir tepsinin içerisine mumlar ve kışın sembolleri olan kardan adam, geyikler, kozalaklar vb. küçük aksesuarlar yerleştirerek şık bir kış dekorasyonu oluşturabilirsiniz.


7- Beyaz kum ve kuru dallar yardımıyla evinize kar havasını üşümeden getirebilirsiniz.