Şubat
2015
renk

Aşkınızı Renklerle Anlatın

14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgilinize hazırlayacağınız sürprizlere ev dekorasyonunda yapacağınız küçük değişiklikleri de dahil edebilirsiniz. Renklerin gücünden yararlanarak evinizde yaratacağınız değişiklikler güzel bir ambiyans yaratmasının yanı sıra sizi birbirinize daha da yaklaştırabilir.

Dünyanın en güzel duygularının bileşimi olan aşk, yarattığı tarifsiz hissiyle dünyayı daha güzel bir yer haline getiriyor. Böyle güzel duygular hissettiren, heyecanlandıran ve karnınızda kelebeklerin uçuşmasına sebep olan sevgili ise; gökteki en parlak yıldızın diğerleri arasından öne çıktığı gibi hayatınızdaki diğer insanlardan ayrı bir yere sahip oluyor kalbinizde, ruhunuzda kısaca tüm benliğinizde...

Aşkın taçlandırıldığı gün olan 14 Şubat Sevgililer Günü, herşeyi paylaştığınız yol arkadaşınıza duygularınızı en özel şekilde ifade ederek aşkınızı tazelemek ve “iyi ki varsın” diyebilmek için size romantik bir imkan sağlıyor. Renklerin de bu özel günde duyguları destekleyici etkileri bulunuyor. Aşkın rengi olan Saltanat Kırmızısı enerjik ve çarpıcı yapısıyla duyguların ortaya çıkmasına yardım ediyor. Hayal Pambesi ise saflığı, mutluluğu ve hayalleri ifade eden yumuşak renk tonuyla çiftler üzerinde güven ve huzur yaratıcı bir etkiye sahip.

Yılın en aşk dolu günü olan sevgililer gününü sevgilinizle birlikte evde geçirmeyi tercih ediyorsanız dekorasyonda yapacağınız romantik dokunuşlara aşkın renklerini de dahil ederek evinizi büyülü bir alana dönüştürebilirsiniz. Dyo’nun standart iç cephe renk kartelasında yer alan Saltanat Kırmızısı, Şarabi, Şirin Pembe, Prenses Pembe, Hayal Pembesi ya da Lilyum Pembe renkleri evinize sıcak ve samimi bir ortam katmak için size yardımcı olabilir.

Kış döneminin en nadide dekorasyon araçlarından olan şömineleri de sevgililer günü konseptli dekorasyonunuza katabilmeniz mümkün. Eğer evinizde şömineniz varsa birkaç parça odunla yakacağınız şömineniz aşkın rengi olan Saltanat Kırmızısı rengiyle görsel bir şölen oluşturacak ve size bir dağ evinde yaşıyormuşsunuz hissi verecek. Şömineniz yoksa koku yapmayan portatif şöminelerden edinerek de aynı etkiyi yaratabilirsiniz. Anılarınızı tazelemeye yardımcı olması için evinizin duvarlarına asacağınız sevgiliniz ya da eşinizle birlikte çektirdiğiniz fotoğraflar için de aşkınızın saflığını temsil edecek Hayal Pembesi çerçevelerden yararlanabilirsiniz.

Romantik bir dekorasyon oluştururken unutulmaması gereken aksesuarlardan birisi de mumlardır. Evinizin belli köşelerini Saltanat Kırmızısı ve Prenses Pembe renklerde hoş kokulu büyük küçük mumlarla çevreleyerek hem loş bir aydınlatma sağlayabilir hem de evinize romantik bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu gün için evinize mis gibi koku yayacak güllere yer verebilirsiniz.