Şubat
2016
renk

Maskülen Tarz Dekorasyon!

Her alanda olduğu gibi ev dekorasyonu alanında da kadın-erkek çekişmesi mevcut. Maskülen-feminen tarz ayrımı, modadan aksesuara kadar her alana damgasını vurduğu gibi ev dekorasyonunda da etkisini özellikle son dönemde oldukça baskın bir şekilde hissettiriyor.


“Sade bir şıklık” maskülen dekorasyon tarzını tanımlayan en güzel cümledir. Siz de evinizde modern, sade, ayrıntısız, abartısız fakat oldukça şık ve tarz bir dekorasyon elde etmek istiyorsanız, maskülen dekorasyon ipuçlarından faydalanabilirsiniz.


Siyah-Gri-Beyaz-Krem Uyumu

Maskülen dekorasyon tarzında, dikkat çeken renkler kullanılmaktan kaçınılmalıdır. Genelde dekorasyon tarzının ruhuna uygun olarak siyah-beyaz ve griden yararlanılması uygun olacaktır. Yardımcı renkler olarak kahve, krem ve bakır tonlarından da faydalanılması uygundur.


Duvarlarda Tablolar, Olmazsa Olmazlar

Maskülen dekorasyon tarzında duvar dekorasyonunu hareketlendirecek en önemli detay, tablo kullanmaktır. Fakat kullanılacak tablonun  maskülen dekorasyon havasına da uygun olması gerekmektedir. Bu sebeple tablo seçiminde abartıdan uzak, sade ve erkeksi tablolar tercih edilmelidir.


Mobilya Seçimi: Biraz Erkeksi, Biraz Şık

Maskülen dekorasyon tarzı oluşturmak istediğinizde, mobilya seçimi de oldukça önemlidir. Rahat ve düz çizgilerden oluşan, modern formda dizayn edilmiş mobilyalar maskülen bir dekorasyon için ideal tamamlayıcılar olacaktır.