Mart
2015
renk

Eviniz Çiçek Açacak

Kışın soğuk ve kasvetli günlerinin sona erip, baharın gelişini haykıran renklere ev dekorasyonunuzda yer vererek yaşam alanlarınızın havasını değiştirebilirsiniz.

Yeni yılla birlikte 2015’e damgasını vuracak yeni trendler de tek tek açıklanmaya başlandı. En göze çarpanların başında yılın rengi Marsala geliyor. İnsana verdiği enerji ile hangi ortamda kullanılırsa kullanılsın dikkatleri üzerine toplayacak olan Marsala, 2015’te hareketin ve bereketin bol olacağı bir yılı temsil ediyor.

Bir sabah uyandığınızda anlarsınız baharın gelişini. Güneş gülümseyen yüzünü göstermeye başlamıştır usul usul. Sokağa adım attığınızda önce burnunuza mis gibi kokusu gelir sümbüllerin, ortancaların. Sokağa karıştıkça gözünüz şenlenir Erguvanların Prenses Pembesi ve Hercai tonlarıyla. Bu güzelliğin keyfini çıkarırken başka bir yerde Ekinezyalar Şirin Pembe renkte yapraklarını açarak baharın gelişini müjdeler. Sümbüller Lilyum Pembe, Laleler Şirin Pembe renkte boyunlarını dikmiş şekilde selamlarlar sizi. Büyüleyici kokusunu içinize çektiğiniz Prenses Pembe, Hercai, Asil Lila’nın bir arada neşe saçtığı ortancalarla da karşılaştıktan sonra İris çiçeği Hercai ve Asil Lila tonlarında o narin güzelliğini sunarsa size gününüz güzel geçecek demektir.

Sokakta ya da bahçede baharın gelişini müjdeleyen renklerin insan psikolojisi üzerinde önemli etkileri bulunuyor. Dyo’nun standart iç cephe renk kartelasında yer alan, Saltanat Kırmızısı’nın enerjisi ve Akvaryum’un kararlılığının karışımından ortaya çıkan Hercai rengi gücü, lüksü ve tutkuyu temsil ediyor. Ruhsal açıdan canlandırıcı ve maneviyatı güçlendirici etkisi bulunan Hercai rengi yaratıcılığı geliştirmeye de katkı sağlıyor. Zihni ve sinirleri sakinleştiren Hercai aynı zamanda insanlar üzerindeki ruhsal ve fiziksel dengesizlikleri de ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. Ruhsal dünyası ön planda, sakin, ağırbaşlı ve duyarlılığı yüksek olan kişiler ev dekorasyonunda genellikle Hercai rengi tercih ediyor. Buna göre ev dekorasyonunda romantik ve nostaljik hisler yaratmak isteyenler yatak odasının örtülerinde Hercai, perde seçiminde ise Asil Lila renklerini tercih edebilir.

İnsanlar üzerinde huzur veren ve dingin hisler yaratan Şirin Pembe, Saltanat Kırmızısı ile Beyaz rengin bir araya gelmesiyle ortaya çıkıyor. Saflığı, mutluluğu ve hayalleri temsil eden Şirin Pembe yumuşak renk tonuyla kişilerin sakinleşmesine ve ruhsal olarak rahatlamasına da yardım ediyor. Kullanıldığı mekanda kişiye sıcaklık ve mutluluk hissi veren bu masum renk stresi ve agresifliği azaltma özelliğine de sahip. Sevgi ve şefkat duygularını içinde barındıran, narin yapılı, hayalci kişiler ev dekorasyonunda özellikle Şirin Pembeye yöneliyorlar. Evin en çok zaman geçirilen alanlarından biri olan oturma odasında tercih edilecek Şirin Pembe bir koltuk ve üzerine serpiştirilecek birkaç tane Prenses Pembe ve Lilyum Pembe yastık bu alana sakinlik ve huzur katabilir.

Siz de evinizde Dyo’nun standart iç cephe renk kartelasından yararlanabileceğiniz mutluluk aşılayıcı Şirin Pembe ve Prenses Pembe ile canlandırıcı etkisi olan Hercai ve Asil Lila renklerini kullanarak kıştan kalan ağırlığı kaldırıp, baharın ılık esintilerini evinize taşıyabilirsiniz.