Nisan
2015
renk

Lale Festivali Başladı...

Bahar aylarının en güzel belirtisidir çiçekler. Özellikle Nisan ayında her yeri süsleyen laleler, kültürel açıdan da önemli bir yere sahip. Birbirinden renkli, birbirinden canlı envai çeşit renkli laleler sadece balkon ve bahçeleri değil aklınıza gelebilecek her türlü dış mekanın bu sıralar en güzel temsilcilerinden…

Beyaz Laleler
Saflığın, temizliğin, masumiyetin rengi olarak kabul edilen beyaz, söz konusu laleler olduğunda da bu çizgisinden taviz vermiyor. Nişan, düğün, doğum günü gibi özel organizasyonlarda da sıkça tercih edilen beyaz laleler bulundukları ortama zarafeti de beraberinde getiriyorlar.

Kırmızı Laleler
Dyo’nun renk kartelasında yer alan Saltanat Kırmızısı her dilde olduğu gibi çiçeklerde de sevgiyi, aşkı temsil ediyor. ‘‘Seviyorum’’ kelimesinin çiçeklerdeki anlamı olarak görülen Kırmızı Laleler dış mekanlara özel bir anlam katıyor.

Pembe Tonlardaki Laleler
Renk olarak geniş bir yelpazeye sahip olan ve sıkça rağbet gören pembe tonlardaki lalelerde seçenek çok. Hayal Pembesi, Lilyum Pembe, Leylak, Asil Lila anlayışı, sükûneti, sevimliliği de beraberinde getiriyor.

Sarı Laleler
Şarkılara konu olan sarı laleler, balkon ve bahçelerin en vazgeçilmezlerinden. Yaydıkları yüksek enerji baharın coşkusunu bahçe ve balkonlara taşıyor. Sağlıklı bir iletişimin, huzurlu bir ortamın ve mutlu bir atmosferin Dyo standart iç cephe renk kartelasındaki karşılığı; Tropik, Ihlamur, Güz ve Sınav Sarısı renkleri olarak adlandırılıyor. Enerjisine enerji katmak isteyenler için bu tonlardaki laleler iyi birer tercih.