Nisan
2015
dekorasyon

Bahçelerin Kapısı Aralanıyor

Baharın gelmesiyle birlikte kapalı mekanlara sıkışan yaşamlar yer değiştirmeye başladı. Güneşin artık kendini göstermesiyle birlikte sıcaklığını da hissettirdiği bugünler bahçe kapılarını aralamak için en uygun zaman. Mobilyası, aksesuarı, aydınlatması, masası derken hazırlıkları bir an önce tamamlayın. Doğa ana kucaklaşmak için sizi bekliyor.

Bahçe mobilyası seçimini ahşap ürünlerden yana kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken ilk konu malzemesidir. Okaliptus ve tik ağaçlarından yapılan mobilyalar dış etkenlere karşı dayanıklı olduğu için iyi birer tercih olabilir. Tik ağacı dışında ireko, bambu, maun ve meşe de dış mekânlarda kullanılabilecek dayanıklı malzemeler arasında yer alır.

Malzemenin dayanıklılığı dışında rahat, konforlu ve fonksiyonel olması da dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri. Bahçenizde geçireceğiniz zaman kadar kalitesi de önemli. O yüzden seçeceğiniz mobilyanın kullanışlı olmasına özen gösterin.

Her mobilyanın malzemesine göre uygulanması gereken bakım tüyoları var. Kullandığınız mobilyaların ilk günkü görünümlerini koruması ve uzun ömürlü olabilmesi için doğru bakımın yapılması gerekir. Dyo Massiveline Tik yağı mobilyaların bakımı için ideal bir üründür. Eğer bahçenizde yürüyüş yolu varsa, Dyo Massiveline Deck yağını da kullanabilirsiniz.

Mobilyası, aydınlatması, çiçeği, böceği derken bir bahçeye hareket kazandıran en önemli eşyalardır aksesuarlar. Bisiklet şeklinde bir saksı, bahçenin bir köşesine iliştirilmiş bir rüzgar gülü, mobilyaların üzerine atılmış mevsime uygun bir yastık ya da oturma grubunun ortasında yer alan sehpanın üzerinde duran bir vazo… Küçük olduklarına bakmayın bahçede yarattıkları etkiler büyük…