Haziran
2015
renk

Mavilerle ferahlığa adım adım!

Yaz aylarının başladığı, sıcakların kendini iyice hissettirdiği şu günlerde içinizi ferahlatacak renk seçeneklerini Dyo sunuyor. Bu ferahlığı sağlayacak en uygun renklerden bir tanesi kuşkusuz mavi ve tonları. Dyo kartelasında bulunan mavinin en nadide tonları ile serin bir yaza ne dersiniz?


Akvaryum ile gelen huzur

Dyo kartelasında bulunan Akvaryum rengi yeryüzünde en çok karşımıza çıkan renklerden biridir. Denizler buna en güzel örnektir. Derin bir ton olan Akvaryum, denizi, özgürlüğü, huzuru ve sonsuzluğu ifade eder. İnsana rahatlık ve huzur veren, dinlendirici bir renk olan Akvaryum, özellikle arka fonlarda kullanılabilir.


Gökçe ile sakinleşen ortamlar
Dyo kartelasında bulunan Gökçe, sakin bir ortam isteyenler için birebir. Bu nedenle, çoğunlukla okullarda bu renk kullanılmaktadır. Dinlenme mekanları ve yatak odası için de tercih edilebilir. Lavanta ile olan kombinasyonu hem bir uyum, hem de çeşitliliğin simgesi olarak kullanılabilir.

Buz mavisi ile stresten arının
Gökyüzünde karşımıza çıkan, kutupların rengi Buz Mavisi rengini seven insanlar genellikle sakin, düzenli, güvenilir, sadakat sahibi, barışçıl ve içe dönüktür. Sıcak ortamlarda kullanılırsa ortam sıcaklığının bunaltıcı etkisini azaltmaya yardımcı olur. Nazik geçişli bir kombinasyon olarak Köpük Rengi ve Beyaz ile sakin ve rahatlatıcı bir ortam yaratabilirsiniz. Gümüş ile denediğinizde bir anda elegant bir ortam elde edebilirsiniz.

Mavi tonları

Mavi kendi içerisinde en iyi kombinlenen renklerden biridir. Duvarlarınızda Gökçe’nin yanında Buz mavisini hayal edin; bir öğleden sonra gökyüzü eşliğinde buzulların yansıması gibi duran bu resim ile siz de ferahlamadınız mı? Mavi serin bir renktir, ısıtmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle sıcak tonlar kullanarak çok güzel kombine edebilirsiniz.