Temmuz
2015
renk

Yumuşak tonlar ile dingin bir yaz

Pastel tonunda huzurlu bir his veren renkler ile yazın sakinliği yakalayın..


Günümüzde tasarım trendleri parlak ve iddialı renkleri ön plana çıkarsa da, geç gelen yazın ilk günlerinde pastel ve yumuşak renklerin sağladığı dingin ve huzurlu hislere kapılmamak elde değil. Eğer siz de bizim gibi hissediyorsanız yumuşak tonlar ile yapılabilecek dekorasyon önerilerimizi beğeneceksiniz. Pastel bir paletten çıkan bu renkleri, eşsiz bir şekilde harmanlayan fikirlerle buluşturunca, ortaya beklenmedik sonuçlar çıkabiliyor. İşte bazıları:

Pastel renklerin etkisini artırmak için pastel tonları saf ve güçlü beyaz ile birlikte kullanabilirsiniz. Örneğin, Dyo standart iç cephe renk kartelasından "Yalın" rengini saf beyaz eşyalar ile veya bir duvar beyaz, bir duvar "Yalın" olabilecek şekilde kullanırsanız, bu yumuşak pembe tonunun gözünüze ne kadar hoş geldiğine şaşıracaksınız. Yumuşak renkleri hissedebilmek için her tarafı onlarla kaplamayın. Bir duvarınızı bu yumuşak renk ile boyamanız ve farklı renklerde birkaç eşya ile süslemeniz, hem rengin vurgusunu artıracak, hem de arzuladığınız dinginliği yaratacaktır.

Günümüzün bir diğer tasarım ve dekorasyon trendi ise, yumuşak tonları parlak tonlar ile kombinlemek. Görenleri hayran bırakacak bir etki arıyorsanız bu yöntemi denemenizi öneriyoruz. Dyo kartelasında bulunan "Çisenti rengi" ile harmanlanacak parlak ve güçlü renkli objeler,duvarınızın rengini daha ön plana çıkaracaktır. Yumuşak tonlar ile parlak tonların kombinasyonunun bu kadar uyumlu olmasının sebebi, yumuşak tonların bu yöntemle çok daha iyi vurgulanmasıdır.

Dekorasyonda yumuşak tonları sevenler, genelde mekanlara ince dokunuşlar yapmayı tercih eden kişilerdir. Siz de bu tarz dekorasyonu seviyorsanız, yumuşak tonları sakin ortamlarda kullanmak tercihiniz olacaktır. Yumuşak tonların hayatınıza getireceği dinginlik ile yazı her zaman arzuladığınız huzurlu ortamda geçirebilirsiniz.