Temmuz
2015
renk

Deniz kabukları ile dekorasyon

Sahilden uzakta olsanız bile deniz kabukları ile dekore edilmiş odalar sizi plajda hissettirecek.


Deniz kabuklarını kim sevmez ki? İşte size evinize deniz kokusunu getirecek öneriler:

Salonunuza Okyanusu Çağırın
Salonunuzda deniz kabuklarına yer açın. Doğanın bu eşsiz canlıları, ferah bir salon dekorasyonu için için en uygun aksesuarlardan biridir. Büyük kabuklar, tek başlarına sergilendiklerinde neredeyse bir sanat eseri gibi etkileyici olabilirler. Çok hoşunuza giden deniz kabuklarını, uygun bir ferforje veya ahşap bir ayaklıkla sergileyebilirsiniz. Deniz kabuklarının sadece kendilerini değil, resimlerini de sergilemeniz oldukça dekoratif ve şık bir fikirdir. Salon duvarlarınızda elegant bir şekilde çerçevelenmiş deniz kabuğu resimlerinin baskıları, serin bir okyanus kıyısı evinden esintileri hissettirebilir.

Renk Önerileri
Cam ve deniz kabukları, dekorasyonda uyumu çok iyi yakalayan iki unsurdur. Farklı renklerdeki deniz kabuklarını cam kavanozların içerisine yerleştirebilirsiniz. Deniz kabukları genellikle doğal tonlar olan beyaz bej, açık kahverengi ve kahverengi renklerdedir. Arka fon olarak duvarınızda kontrast yaratmak için Dyo Kartelasından "Mine", "Buz Mavisi" veya "Gökçe" renklerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, deniz kabukları sadece okyanusu çağrıştıran maviler ortamlara yakışır diye düşünmeyin. Pastel renklerin hakim olduğu mekanlarda da uygun kombinasyonlarla çok hoş bir görünüm sağlayacaktır. Bu ortamın rengi için Dyo kartelasından "Alaçatı" veya "İncekum" renkleri çok uygundur.

Kendin Yap
Birazcık da hamarat eller için bir öneri verelim. Aynanızın ve mobilyanızın etrafına minik deniz kabuklarını yapıştırarak elde edeceğiniz şekillerle dekoratif esintiler estirebilirsiniz.