Eylül
2015
renk

Eylül ayını en güzel ifade eden renkler

Sonbaharın gelmesi ile birlikte, mevsime hakim renkler de değişiyor. Ağaçlardan düşen yaprakların toprağa kavuşması gibi, bu mevsimde renkler de toprak tonlarına dönüyor.

 

Sonbaharın habercisi Eylül ayında, tüm çevremiz pastel renklere bürünür. Sonbahar, doğanın renk değiştirmesine şahit olmaktır. Yapraklar sararır, açığından koyusuna tüm tonlarda doğada yerini alır. Eylül ayında sıcak ve sakin mekanlar yaratmak önemli bir ayrıntıdır.

Bu durumu gözeterek tercih edeceğiniz renk kombinasyonları, dekorasyonda istenilen etkiyi ortaya koyacaktır.

Dyo kartelasında bulunan Meltem, Güz, Latte renkleri, Eylül ayını en güzel ifade eden tonlardır diyebiliriz. Açıktan koyuya, bu renkleri ve tonlarını kullanarak evinizi yenilemek, size sıcak ve huzurlu bir ortam yaratacaktır. Eviniz çok büyük değilse, ana renk olarak Meltem’i tercih edebilirsiniz. Zevkinize göre Meltem rengini daha koyu olan Latte ile kombinleyebilirsiniz. Bunu yaparken düz duvarlarınızı açık renk, kiriş, kolon ve pencereli duvarlarınızı da koyu renk ile boyamalısınız.

Duvarlarınızda kahve tonları Eylül’e en yakışan renklerdir dedik. Dyo kartelasında bu tonları ifade eden bir diğer üçlü ise Kumsal, Belce Beji ve Sufle renkleri. Koyu kahve bir ton olan Sufle, daha açık tonlar olan Kumsal ve Belce Beji ile kullanıldığında dinlendirici ve rahatlatıcı bir etki yaratmaktadır. Bu kombinasyonlar özellikle oturma ve çalışma odaları için uygundur. Eğer bu kahve tonları zenginleştirmek isterseniz dekorasyonunuzda mavi, turuncu veya sarı renklere sahip öğeler kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tonların hakim olduğu evlerde özellikle sarı veya açık bej objeler kullanmanız veya çerçevelerde var olan resimlerinizi sonbahar temalı resimlerle değiştirmeniz harika sonuçlar doğurur.