Ekim
2015
renk

Sonbahar Temalı Dekorasyon

Sonbaharın kendini tüm renkleri ile hissettirdiği bu günlerde ruhunuzu bir dinginlik kaplar. Bu hislerin yaşadığınız ortama da yansımasını istiyorsanız işte size sonbahar ile ilgili dekorasyon önerileri:


Sonbaharın gelmesi, iç mekanlarda daha fazla vakit geçirilmesini de beraberinde getirir. Bu durum, sonbaharla birlikte evimize yapacağımız dokunuşları daha da önemli kılıyor. Bu sonbaharda evimizin güz mevsiminin özelliklerini yansıtmasını istiyorsak, işe sonbaharın en klasik objelerini kullanarak başlayabiliriz: Kuru dallar ve yapraklar eviniz için harika objeler haline dönüşebilir. Ağaçlar yenilenmek için eskilerinden kurtulurken bizim için harika dekoratif obje olabilecek yapraklarını hediye ederler. Sonbaharın o rengârenk tonlarındaki yapraklar, kuru dallar, kuru meyve ve sebzeler masanızda, dresuarınızda, sehpanızda harika görüntüler yaratmanızı sağlayabilir. Duvarlarınızda sonbaharın renklerine yer vermek isterseniz Dyo standart iç cephe renk kartelasından Belce Beji, Vizon, Yeni Somon ve Latte gibi renklerine göz atabilirsiniz.


Sonbaharın dokusu nedir diye sorsak, birçoğumuz ekose yanıtını verir. O nedenle evlerimize ekoseyi geri getirmeye ne dersiniz? Evinizde sonbahar renklerindeki bir ekose battaniyenizi sehpa veya fiskos örtüsü olarak değerlendirebilirsiniz. Üzerine koymak için antika veya eski görünümlü lamba, çerçeve gibi aksesuarlarla muazzam bir görünüm elde edebilirsiniz. Ekose deseni, rengi ne olursa olsun evinize uygulayacağınız sonbahar tonları ile uyum içinde olacaktır.


Sonbaharla birlikte eve yeniden döneriz dedik. O zaman, kanepe, yastık ve puflarınızı yenilemenin tam sırası. Sonbaharın tonları olan Dyo kartelasından Güz, Ihlamur veya İncekum, duvarlarınız için iyi bir seçenek oluşturacaktır. Bu tonları kanepelerinizde kadife, keten veya dokulu kumaşlardan rüstik alternatiflerle ve bordo, koyu yeşil gibi tonlarla kombinleyebilirsiniz.