Kasım
2015
renk

Sonbaharın Binbir Rengi

Sonbaharın son günlerinde etrafımızı saran renkleri dekorasyonunuza taşıyarak, evinizi bu mevsim renklerine uygun bir atmosfere dönüştürebilirsiniz. Sonbahar genelde toprak tonları ile anılsa da düşen yaprakların farklı tonlarından da esinlenebilinir.


Sonbaharda düşen yapraklar çevremizi farklı renklerle donatır. Genel olarak sonbahar aklımıza kahve ve bej tonlarını getirse de, bordo ve mor tonları da kuruyan yapraklarda sıklıkla görülen renklerdir. Bu renkler, sonbaharın o eşsiz renk cümbüşünü tamamlar.

Dyo Standart İç Cephe Renk Kartelası'nda yer alan “Şarabi “ rengi bu farklı tonların en güzel karşılığıdır diyebiliriz. Ev dekorasyonunda “Şarabi” rengi duvarlar, ev sahibinin coşkulu ama kontrolünü asla kaybetmeyen kişiler olduğunu ifade eder. “Şarabi” olgun, cömert ve ne istediğini bilen kişilerin rengidir denilebilir.

Sonbaharın bir yansıması olarak “Şarabi” ile en uyumlu tonlar toprak tonları olacaktır. Dyo Standart İç Cephe Renk Kartelası'nda bulunan ”Hareli” ve “Alaçatı” renkleri, hem kendi aralarında, hem de “Şarabi” rengi ile oldukça uyumludur. Bu renklerin kombinasyonu evinize sonbaharın havasını estirir. Bu iki ton ait oldukları renk grubu nedeni ile sadelikten ve dinginlikten hoşlanan, sorumluluk sahibi kişilerin rengidir.

Dyo Renk Kartelasında bulunan “Güz” rengi “Hareli” ve “Alaçatı” renkleri ile de güzel bir kombinasyon oluşturur. Bu tonları tercih eden kişilerde, istikrarı, aileye ve eve bağlılığı simgelerler. Toprak tonları, ağaç kökünü çağrıştırır ve bu yüzden bu renk bir odada kendinizi güvende hissedersiniz. Ayrıca bu renkler sağlamlığı ve dayanıklılığı da simgeler. Duvarlarınızda bu renkleri tercih ederseniz yastıklarınızı veya mobilyaların bir bölümünü “Şarabi” tonlarında seçebilirsiniz.

Sonbahar dekorasyonunda bir başka farklı ton arayışında olanlar, Dyo Standart İç Cephe Renk Kartelası'ndaki “Hercai” rengine mutlaka göz atmalıdır. Sonbaharın az rastlanan ama eşsiz güzellikteki bu tonu, evlere asil bir hava katar. Mor, lüks hayat, zenginlik ve zarafeti simgeler. Aynı zamanda alçak gönüllülüğün de rengidir. Hercai, tüm bu anlamları bir sonbahar esintisi ile evinize taşır.