Aralık
2015
renk

Turuncu Renk ile Dekorasyon

Turuncu rengin harika özellikleri ve insan üzerinde güzel etkileri vardır. Turuncu renk, kırmızı ve sarı gibi iki sıcak rengin karışımdan oluşur. Kırmızının enerjisi ile sarının mutluluk ifadesini bir arada taşır. Bu yüzden içimizi ısıtan, ruhumuza heyecan ve enerji veren bir özelliğe sahiptir.


Turuncu renk dikkat arttırır, iştah açar, hayatımıza keyif ve neşe katar. Bu yüzden neşe ve mutluluk vermesi istenen her ortamda rahatlıkla kullanılabilir.

Kış aylarında ev dekorasyonunda turuncu ve tonlarını kullanabilirsiniz. Dyo Standart İç Cephe Renk Kartelası'nda bulunan “Turunç Çiçeği” sizin için uygun bir tercih olacaktır. Duvarlarınızı Turunç Çiçeği ile renklendirmeyi tercih ederseniz; mobilyalarınızı ahşap seçmeniz yerinde olacaktır. Eğer tarz olarak retro dekorasyona yatkınsanız, bu etkiyi yaratmak için ayrıca altın aksesuarlardan yararlanabilirsiniz.

Eğer oturma grubunuz turuncu renklerde olacaksa, iç mekanı koyu turuncu perdelerle süsleyerek salonunuzda modern bir tarz yakalayabilirsiniz. Böyle bir ortamda Dyo Standart İç Cephe Renk Kartelası'nda bulunan “Şampanya”, koyu dekoratif objeleriniz ile uyumlu olabilecek renk önerimizdir.

Turuncu rengi duvarlarda değil de mobilyalarınızda kullanmak isterseniz, duvarlarınızı Dyo İç Cephe Renk Kartelası'nda bulunan "Latte" rengi ile renklendirerek kombinleyebilirsiniz.

“Turunç Çiçeği” rengini yatak odasında tercih etmek size dingin ve huzurlu bir ortam yaratacaktır. Böyle bir ortamda geri kalan aksesuar ve mobilyalarınızı beyaz tonlarda seçebilirsiniz. Aydınlık bir ortam ile yatak odasında aradığınız huzurlu iç mekan tasarımını yakalayabilirsiniz.

“Turunç Çiçeği” renginin uyumlu olduğu bir başka renk ise Dyo İç Cephe Renk Kartelası'nda bulunan “Köpük” rengidir. Bu ikili evinizde tam bir sayfiye havası estirebilir. Keten kumaşlarla çok yakışan bu renkleri yine beyaz ahşap mobilyalarla zenginleştirebilirsiniz.