Aralık
2015
renk

Burçlara göre dekorasyon

Burçlar hayatımızın birçok yönüne etki ediyor. Peki sizin burcunuz dekorasyon zevklerinizi nasıl etkiliyor?


Koç
Koç burcu aksiyon sever, enerjiktir. Birden fazla işi eş zamanda yapmaya çalışır. Çoğu zaman her işe hızlıca giriştiği için organize olmakta zorlanır. Bir Koç’un evi kolayca organize olabilecek şekilde basit ve minimalist bir şekilde dekore edilmelidir. Evinde basit ve minimalist bir dekorasyon tercih etmesi onun yararına olacaktır. Üstelik, etrafının düzgünlüğü zihnine daha berrak fikirlerin gelmesine de sebep olacaktır. Enerjisini de yitirmemesi için kırmızı, turuncu gibi renkleri kullanmasında fayda vardır. Bu enerjiyi bulacağı asıl renk kırmızıdır.

Boğa
Konfora ve lükse düşkün Boğa’nın evinde farklı bir bakışla bakmasını beklemiyoruz tabii. Güzel olsun, şık olsun, rahat olsun… Boğa’nın tercihi böyledir. Mobilyaları kaliteli, müzik sistemi son model, kaz tüyü yorgan, dev koltuklar ve mutfağında her türlü ekipmanı olmalıdır. Boğa burcunun rengi yeşil ve tonlarıdır.

İkizler
Her türlü yeni fikre ve değişikliğe açık olan İkizler, her yere adapte olabilir. Çadırda da çok rahat edebilir, 5 yıldızlı otelde de. Yeni trendleri takip eder, modernliği sever. Arkadaş canlısı İkizler’in salonu toplanmalara ve partilere uygun olmalıdır. Evinin dekorasyonu fikrine fikir katacak özellikte olmalıdır. Bir araya asla gelmez gibi duran nesneler İkizler’in evine de ruhuna da pek yakışır. Renkleri gümüş, mavi, gri ve sarıdır.

Yengeç
Evcimen Yengeç’in biricik evi, elbette ki en kıymetlisidir. Sıcacık olmalıdır, oraya gelen annesinin evine gelmiş gibi hissetmelidir. Sanki ev taş bir bina değil de koruyucu güçleri olan canlı bir varlıktır. Gelenekselliği de sever, evini süslemeyi de... Özellikle mutfağı büyük olmalıdır ki ailesini, arkadaşlarını ağırlasın. Sıcak bir battaniye, kocaman içine gömülmelik bir koltuk dediniz mi Yengeç için hayat durur. Yengeç burçları yönetici gezegenlerinin rengi gibi beyaz, krem ve tüm açık tonları tercih ederler.

Aslan
Gösterişli Aslan’ın evi, hiç ondan geri kalır mı? Elbette kendi dizayn edecek ve onunla gurur duyacaktır. Şık ve egzotik mobilyalar, aynalar, her an ikram edilmeyi bekleyen içecekler, o yemek pişirirken birilerinin yakınında olmasını sağlayacak bir mutfak … Kısaca diyebiliriz ki evi, onun sahnesidir. Sarı, turuncu ve kırmızı renkten hoşlanırlar. Ayrıca her türlü parlak ve gösterişli renkler de onlar için uygundur.

Başak
Titiz ve detaycı Başak’tan düzen içinde bir evden başka ne beklenebilir ki? Evin her detayı düşünülmemişse, orada bir Başak’ın varlığından söz edilemez. Başak’ın evinde hakim olmadığı tek bir santim olamaz, deposu olmayan evde Başak duramaz. Her şey yerli yerinde, her şey tertemiz, her şey düzgün bir evdeyseniz, bilin ki orada bir Başak yaşıyor. Mavi, kahverengi ve gri renkler yöneticileri olan Merkür’den dolayı Başak burcunun renkleridir.

Terazi
Terazi’nin evinde tatlı bir uyum hissedersiniz. Duvardaki tablodan masadaki vazoya, aynalardan lambalara kadar bir zerafet ve estetik vardır evinde. Sanki bir resim yapmıştır Terazi, ya da bir beste. Hem güzel hem de kaliteli bir nesne için para harcamaya hiç çekinmez. İşlevsiz bile olsa, evindeki nesnelerin estetik olması çok önemlidir. Havadar olsun bir de evi, koca veranda veya balkon; geniş camlar… Ohhh, belki bir de pikap! Değmeğin Terazi’nin keyfine… Bu zarif burç için ideal renkler pembe, gül rengi ve gök mavisidir.

Akrep
Akrep’in evi, aslında onun için bir sığınaktır. Dış dünya ile bağlarını bu vesileyle keser. Evinde gizemli bir hava vardır. İçeri girdiğinizde esrarengiz bir hava sarar sizi, sanki keşfedilmeyi bekleyen bir şeyler vardır. İpeksi örtüler, kadife yastıklar, deri koltuklar… Bu esrarengizliği besleyen renk akrep için lacivert ve siyah tonlarıdır. Evi de kendisi gibi ilgi çekicidir.

Yay
Yay’ın evi onun seyyahlığının, entelektüel kişiliğinin bir yansıması gibidir. Etrafta bolca kitap, uzak diyarlardan toplanıp getirilmiş eşyalar, fotoğraflar… Lüksle çok işi olmaz Yay’ın. Eş dostun gelmesini, koca minderlerin üzerine rahat rahat oturmasını, oyunlar oynanmasını sever. Yay evinde keyif olsun, bereket olsun diye düşünür. Bu dinginliği sağlayabilmek için tercihi mavi renkten yanadır.

Oğlak
Disiplinli ve mükemmeliyetçi Oğlak, evinde de aynı ciddiyettedir. Evindeki her şey belli bir bütünlük ve düzen içindedir. Çoğu Oğlak’ın kendi çalışma odası olur, burada yalnız uzun vakitler geçirmeyi tercih eder . Mutfağı da ekseriyetle kıymetlidir. Kullanışlı ve büyük bir mutfak onu mest etmeye yeter. Çalışma odası ve mutfak arasında tüm hayatını geçirebilir. Siyah ve koyu kahverengi Oğlakların ideal renklerindendir.

Kova
Ultra modern ekipmanlar, ileri teknoloji ürünler: Kova'nın evinde ilk göze çarpan eşyalar bunlardır. Yenilikçi ne varsa Kova edinmek ister. Bir eve geldiğinizde kendinizi bir sonraki yüzyılda hissediyorsanız; bilin ki o ev bir Kova tarafından dekore edilmiştir. Renk tercihi beyazdan ve açık maviden yana olur. Mobilyalarını camdan ve metalden seçer.

Balık
Narin ve hayalperest Balık'ın, evi oldukça hoş olmalıdır; karamsarlığın hakim olduğu ortamları asla istemez. Her türlü moddan çabuk etkilendiği için; evin havadar, güneşli olması, ona hayat enerjisi aşılaması çok önemlidir. Balık'ın evinde özel köşeler ve alanları mutlaka olur. Kitap okuma köşesi, sohbet köşesi, film izleme köşesi gibi... Her Balık'ın içinde bir sanatçı yattığından; evi de bu ruhu yansıtır. Evini dekore etmek, bir tablo yapmak gibidir onun için. Kısacası; ilham verici ev sahipleridir. Bu hassas ve narin insanlar uçuk beyaz renginden, uzak deniz yeşilinden ve elbette buğulu maviden etkilenirler.